11 січня – Всесвітній день заповідників

11 січня 1997 року за ініціативою Центру охорони дикої природи та Всесвітнього фонду дикої природи встановлений Всесвітній день заповідників.

2 лютого - День водно-болотних угідь

Цього дня в 1971 році в Іранському місті Рамсар підписана Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення

3 субота квітня – День довкілля

Указ Президента України № 855/98 (Всесвітній день довкілля установлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1972 році, щоб відзначити відкриття Стокгольмської Конференції по людському довкіллю).

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Установлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1972 році. Привід – 11 травня 1971 року Генеральному секретарю ООН поступило звернення, яке підписали 2200 діячів науки та культури з 23 країн світу. Вони попереджували людство про небезпеку, що загрожує йому у зв’язку з забрудненням навколишнього середовища: «Або ми покінчимо з забрудненням, або воно покінчить з нами». Рік по тому в Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні представники 113 держав світу. Учасники конференції прийняли рішення про щорічне проведення Всесвітнього дня навколишнього середовища 5 червня.

7 липня – День працівників природно-заповідної справи

18 серпня 2009 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ № 629/2009 «Про День робітника природно-заповідної справи», за вагомий вклад робітників природно-заповідної справи в збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об’єктів ПЗФ України.

_________________________________________1.